märts 11 2016

Xensr - üks arenenumaid liikumisandureid surfarile ja mitte ainult!

Published by seajacksparrow

Jah, Xensr on kohal. Xensr on äge!

slide1_m-1

Etteruttavalt ütlen kohe ära, et vette kõrgust hüppama pole veel saanud seoses külma ilmaga. Aga parandan vea esimese tormiga ja annan teada, kui kõrgele hüppan ja kui kaua õhus ripun.

Aga asja juurde. Sain üle aasta oodatud Xensr seadmekese lõpuks kätte. Seade on nunnu ja spordiloetelu, mida träkkida suudab, muljetavaldav:

 1. Acro
 2. Base jumping
 3. BMX
 4. Cycling
 5. Downhill Skate/Longboard
 6. Downhill MTB
 7. Hangliding
 8. Kayak
 9. Kiteboarding
 10. MotoX
 11. Paragliding
 12. Sailing
 13. Scooter
 14. Skiing
 15. Skydiving
 16. Snowboarding
 17. SUPing
 18. Surfing
 19. Track Motosrports
 20. Wakeboarding
 21. Wakesurfing
 22. Watersking
 23. Windsurfing
 24. Wingsuit
 25. CrossCountry Skiing
 26. ja kui neist ei leidu Su armastatud spordiala, siis vali loetelust: Generic Sport ja träkib ära movementi!

Tegin täna väikese paaristõugetega murdmaasuusa tripi Harku metsas, ning kaaslaseks oli Xensr ja nutikas mobla Endomondoga.

ENDOMONDO tulemused leiad pildilt:

endomondo

Xensr tulemuse aga siit:

My Xensr

my.xensr.com lubab sessiooni kohta ka GPX faili alla laadida. GPX fail sobib piraadivõistlusele imeliselt ning maksimaalse kiiruse leiab peale faili importi:

Speed Pirate 2016

Nagu näha maksimaalsed kiirused jagunevad: Endomondo 40.18 km/h, MyXensr 40.9 km/h ning Piraadivõistlusele laekus failist 41.52 km/h

Siinkohal hea rõhutada, et Xensr mõõdab 5 korda sekundis nagu ülitäpne GW52 aga kurb asi on see, et kui maksimaalse kiiruse träkib ilusti GPX failist ära, siis kahjuks teised Piraadivõistluse või ka EMV raames mõõdetavad alad failist välja ei tule. Siit ka tänase seisuga kurb tõdeda, et hetkel piraadivõistlusele Xensr ei sobi. Kui nad oma GPX faili ekspordi korda teevad võib olukord muutuda. Elame näeme.

Pikalt kasutusjuhendil ja tuunimisel ei peatuks, kuid tooksin hetkeseisuga paar olulist mõtet välja, mida enne spordi träkkimist Xensr seadmega tasub meeles pidada:

 1. Oota, kuni GPS signaal on tuvastatud (vilguvad kõik risti nurgad) ja alles siis pane kas nupust või Äpist START RECORDING
 2. Uuenda nii ÄPP kui Xensr seadme FIRMWARE kindlasti uusima peale (hetkel 1.03) - see tagab hüpetel kindlasti täpsema tulemuse ja ei teki anomaaliaid, mis tarkvaraliselt on lihvitud. Xensr annab päris tihti välja uue firmware ja Äpi, mis annab lootust sügistormideks eriti täpne lahendus toimima saada
 3. Kui kõrgust mõõdad, siis on KOHUSTUSTLIK kinnitada seade laua külge. Panin lumelauaga sõites niisama taskusse vidina ja tulemuseks olidki aiateibad :)
 4. Hüppa kõrgele Xensr seadmega ja võta osa kõrgushüppe võistlustest, mida meie maal korraldatakse!

Niipea kui Xensr kõrgusmõõtmisega saan märgi maha ja miks ka mitte Woo, Video/pildi piksliarvutuse ning Altius prototüübiga võrreldud, annan teada tulemustest. Olge kõvad!

Jätkub…

sports_images

Comments are closed at this time.