juuli 24 2014

Muhamed ja mägi.

Published by jyrkka at 7:28 e.l. under Lohejutt

Rahva tungival soovil - lisalugu, kui mõni arvab, et tuul ei puhu ja surfata pole saanud või veel hullem, et olen tööle läinud – ei lihtsalt aega pole olnud, puhata ja mängida on palju saanud.
Toon siia mõned viimased surfipäevad.
Testimaks prognooside täpsust st. prognoosid ei näita viimasel ajal midagi, väljaarvatud meie sõber poolakas, keda me siis testimegi. Esmaspäeval näitas poolakas õhtuks pärnu lahele normaalset surfituult. Olime oma pundiga täies koosseisus Tahkuninal ootamas õiget hetke, et merel veel jäneseid polnud, siis saatsime ise katsejänesed peale. Esiteks läks Matti, ei piisanud, siis Peterson, edasi Kristel ja juba oli merel palju jäneseid, Tommmil jäi ainult üle peale astuda ja kohe täies glissis minema panna, minagi sain oma sajase laua ja seitsme nulliga glissi:) Poolaka tuule tipp oli õhtul üheksa ja nii oligi. Päike loojub kümne aegu, suund oli otse päikesesse, sai looduskauneid mälupilte tehtud, praegu itimees pusib, et neid seal kätte saada, kui õnnestub, siis panen siia ülesse.
Kahjuks järgmisteks päevadeks surfisõpru ei jagunud ja nii pidime Margoga kahekesi kakspäeva Rohuküla vahet kõõluma. Tasus ära, mõlemal päeval puhus kellaajaliselt poolaka prognoosi järgi, nii et sain oma vaiksetuule seitsmenulliga ilusti surfata. Võib-olla eilsest natuke, kuigi vajuv vesi neelas kõik meie sõbrad, kes tulla lubasid, mis on saanud juba tava-pära-seks, meest sarvist, härga sõnast. Jõudsime Margoga natuke enne tuuleprognoosi kohale, kaldal kõrvetas päike leeklambiga selga ja tunda oli kärsalõhna, ainus pääs merele. Mõte oligi Kuivarahu natuke tundma õppida, suve hakul kimasime kirdetuule ja Tommmiga selle taga, tundus äge. Tegemist neli pool kilomeetrit pika ja peenikese laiuga keset merd, mis madala veeseisuga veest väljas, kõrgemaga enamasti ja enamalt jaolt vee all. Tiksusin sinna ja jalutasin seal, et kohalike aootkividega sõbruneda, viskasin pilgu ka kalda poole, kus Margo merele tõttas ja kohe glissi sai ja keset merd põrutas, otse laevateele, kust lähenes praam hiiumaa poolt. Vaatan Margo teeb siks-saki, laev teeb sikk-saki, päris põnev oli, õnneks mahtusid kumbki teineteisest mööda, kuigi Margo on suur mees, siis laeva kõrval oli ta pisike täpp ja arvata võib kumb tugevam oleks olnud. Edasi läks aina paremaks, tuul tõusis ja kaldal ronisid lohed nagu krabid urgudest välja. Mis siis puhus, hiljem kodus tuulegraafikut vaadates 8-10 metra kuni kella kaheksani.
Nii ongi vaatamata kehvale windgurule on meil hea poolakas ja nädalas saab keskmiselt kolm päeva surfata, rohkem ei tahakski selles vanuses, muidu ei jää puhkami-seks ja mängimi-seks aega ja ametiühing ei lubaks.
Pilt fotokaga eilsest päikseloojangu festivalilt Võiste rannas.
23.07.2014 007

One Response to “Muhamed ja mägi.”

  1. jyrkkaon 24 juuli 2014 at 12:06 p.l.

    Tere Jaak. Poolaka ilmalink, meil piraadi koerailma lehel esimene ja natuke avastamisrõõmu ka:)

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.