2012 MUTINY POOM - kindlasti üks parimaid poome, mis tehtud.

Kõik mis kamadega seotud. Promod, kommentaarid, arvustused, ettepanekud.

2012 MUTINY POOM - kindlasti üks parimaid poome, mis tehtud.

PostitusPostitas erkki » 10 Okt 2011, 16:50

Olen kokku puutunud paljude erinevate poomidega alates Naishist, Northist, Cabrinhast, RRDst jne, aga ükski pole nii hästi silma hakanud ja nii hea tundunud kui endiste Flexifoili disainerite poolt loodud 2012 Mutiny universaalne poom. Nende eesmärk oligi teha parim poom, mis tehtud ja mis sobib igale lohele, olenemata brandist. Poom sobib nii 4 kui 5 liinilistele lohedele, olenemata brandist. 5 liini puhul tasub ainult kontrollida ja vajadusel korrigeerida lohe poolset 5nda liini pikkust. Liinid on eelnevalt tehases topeltventitatud, liini otsi saab muuta vastavalt lohe vajadusele, kas on aas või punn. 4 ja 5 liini settingu vahetamine ei ole üldse keeruline, kui peaksid omama nii 4 kui 5 liini lohet korraga ja tahaksid sama poomi kasutada. Swivel on seni parim, mida olen näinud. Iga tiiru keerab ta automaatselt välja kui peaksid loopima lohet või tegema backrolli ja see töötab 100%. Enam ei pea sa seda käsitsi tegema. Powertrim on poomist üleval pool asuv reguleeritav clamcleat, kui peaks olema vajadus depowerit kasutada. Ideaalselt toimiv ja clamcleati kaugust poomist saab reguleerida ning vajadusel lähemale või kaugemale paigutada. Poom ise on sametisest materjalist ja ülimugav. Märgudes muutub Geckogrip haare veelgi tugevamaks ja ei ole mingit ohtu, et libiseks käest ära. Poom ise on ülitugevast sulamist ja tõeliselt vastupidav. Poomi laiust saab lihtsalt muuta, juhtliinide pikkusi saab muuta. Üks väga hea omadus see, et jämedat poomi läbivat veoliini saab vahetada purunemisel ülilihtsalt ja kohe. Piisab kui vahetada käepärase sarnase jämeda veoliiniga ja teha otstesse sõlmed. Ei ole vaja mingit eelnevat õmblemist, ega muud sorti jama.
Chickenloopi avanemine ei saa olla ka lihtsamalt disainitud kui Mutinyl, samas kokku panek on ka ülilihtne, isegi rasketes oludes. Isiklikult olen merel chickeni uuesti kokku pannud ca 15-20m/s tuulega, kui lohe rapsib edasi-tagasi jõutsoonis. Osade poomidega on see protseduur üsnagi keeruline olnud, sellistes tingimustes. Chicken ise on tugevast plastikust valmistatud ja kindla kujuga, et tagasi hookimise hetkel säilitaks ta oma kuju ja hookimine oleks läbi selle lihtsam.
Kindlasti soovitan ma seda poomi proovida, mis iganes lohega te ka ei sõidaks.
Kas sõidusessioon tuleb hea või halb, paljuski määrab see, mida sa oma käes tajud. Heal poomil ja väga heal poomil on vahe, rääkimata viletsast poomist.

Kui proovida tahate, siis võtke minuga ühendust http://www.maxwave.eu

Poomi kohta saate lugeda http://www.mutinykites.com/bars

Sõida mis lohega tahad, aga kindlasti soovitan ma nendega kasutada Mutiny poomi.

Tuult,

Erkki
http://www.maxwave.eu
erkki

Postitused: 3

Re: 2012 MUTINY POOM - kindlasti üks parimaid poome, mis teh

PostitusPostitas erik » 11 Okt 2011, 21:42

erkki kirjutas:Olen kokku puutunud paljude erinevate poomidega alates Naishist, Northist, Cabrinhast, RRDst jne, aga ükski pole nii hästi silma hakanud ja nii hea tundunud kui endiste Flexifoili disainerite poolt loodud 2012 Mutiny universaalne poom. Nende eesmärk oligi teha parim poom, mis tehtud ja mis sobib igale lohele, olenemata brandist. Poom sobib nii 4 kui 5 liinilistele lohedele, olenemata brandist. 5 liini puhul tasub ainult kontrollida ja vajadusel korrigeerida lohe poolset 5nda liini pikkust. Liinid on eelnevalt tehases topeltventitatud, liini otsi saab muuta vastavalt lohe vajadusele, kas on aas või punn. 4 ja 5 liini settingu vahetamine ei ole üldse keeruline, kui peaksid omama nii 4 kui 5 liini lohet korraga ja tahaksid sama poomi kasutada. Swivel on seni parim, mida olen näinud. Iga tiiru keerab ta automaatselt välja kui peaksid loopima lohet või tegema backrolli ja see töötab 100%. Enam ei pea sa seda käsitsi tegema. Powertrim on poomist üleval pool asuv reguleeritav clamcleat, kui peaks olema vajadus depowerit kasutada. Ideaalselt toimiv ja clamcleati kaugust poomist saab reguleerida ning vajadusel lähemale või kaugemale paigutada. Poom ise on sametisest materjalist ja ülimugav. Märgudes muutub Geckogrip haare veelgi tugevamaks ja ei ole mingit ohtu, et libiseks käest ära. Poom ise on ülitugevast sulamist ja tõeliselt vastupidav. Poomi laiust saab lihtsalt muuta, juhtliinide pikkusi saab muuta. Üks väga hea omadus see, et jämedat poomi läbivat veoliini saab vahetada purunemisel ülilihtsalt ja kohe. Piisab kui vahetada käepärase sarnase jämeda veoliiniga ja teha otstesse sõlmed. Ei ole vaja mingit eelnevat õmblemist, ega muud sorti jama.
Chickenloopi avanemine ei saa olla ka lihtsamalt disainitud kui Mutinyl, samas kokku panek on ka ülilihtne, isegi rasketes oludes. Isiklikult olen merel chickeni uuesti kokku pannud ca 15-20m/s tuulega, kui lohe rapsib edasi-tagasi jõutsoonis. Osade poomidega on see protseduur üsnagi keeruline olnud, sellistes tingimustes. Chicken ise on tugevast plastikust valmistatud ja kindla kujuga, et tagasi hookimise hetkel säilitaks ta oma kuju ja hookimine oleks läbi selle lihtsam.
Kindlasti soovitan ma seda poomi proovida, mis iganes lohega te ka ei sõidaks.
Kas sõidusessioon tuleb hea või halb, paljuski määrab see, mida sa oma käes tajud. Heal poomil ja väga heal poomil on vahe, rääkimata viletsast poomist.
..........

kõik on tõesti huvitav ja arusaadav, aga mõned võõramaised sõnad torkavad silma ja kõrva.
eriti swivel!

pöörellüli on selle asja nimetus eesti keeles.

võiks kasutada eeskujuks: http://www.surflex.ee/category/poomidliinid/
väga hea näide emakeele kasutamisest.

lugupidamisega
erik
Kasutaja avatar
erik

Postitused: 21

PostitusPostitas erkki » 14 Okt 2011, 13:50

ma ei näe selles mingit probleemi, kui kirjeldada asju üldtuntud nimedega, millest aru ka saadakse. Kui mingitest pöörellülidest siin jahuma hakkaksin, siis ei saaks keegi midagi aru :-)

Mina kasutan siiani neid termineid, mida ma olen alati kasutanud. Chickenloop-donkeydick ja swivel. Väga ei viisti pead selles osas vaevata, kuidas nende kõige korrektsem tõlge oleks.
Asja mõte on siiski see, et inimesed mõistaks millest räägin. Enamus tõenäoliselt saavad terminist swivel paremini aru.

Seniks tuult ja päikest,

Erkki
erkki

PostitusPostitas erik » 21 Okt 2011, 22:35

tere Erkki,
asi on ikka selles, et need "üldtuntud nimed" on lihtsad tavalised ingliskeelsed sõnad, mitte aga mingid ladina- või vanakreekakeelest pärit oskussõnad, milliseid tavaliselt kasutatakse tõlgitatutena.
tegelikult on need nn "üldtuntud" nimed tuntud vaid väga piiratud ringkonnas.
sama hästi võib kasutada kassi nimetamiseaks sõna "kät" ja sõiduauto nimetamiseks sõna "kaar".

ma veel saan aru nende võõrsõnade vajadusest millel pole eestikeelset vastet. aga eriti naljakas on kuulda sõna "kait" ennast ülimalt uhkust tundvat lohemüüja esindajate suust! eks "kaitige" siis edasigi, "repid"...
Kasutaja avatar
erik

Postitused: 21

PostitusPostitas erkki » 01 Nov 2011, 13:02

erkki

Tagasi: Lohesurfi kamad / varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 0 külalist