Peter Lynn Charger 2010

Surfi ja miks ka mitte muu spordi teemad, kus kirjutada igapäevaselt kus käisid, palju sõita said, kuidas oli tuul/ilm.

Peter Lynn Charger 2010

PostitusPostitas Andre » 01 Veeb 2010, 10:29

Jüri põld. Kui me Matiga kohale jõudsime, oli Margus juba peal. Tuult oli selgelt vähe(~4 m/s), aga kuna tutikas Charger vajas testimist, lasime tuule lohele "nahavahele". Mõtlesin et lennutan niisama, aga oh seda imestust kui olematu tuulega laadija liikus üllatavalt kiiresti. Peter Lynn on teinud head tööd. 8 ruudune Charger viskas luupe ja rebis päris hästi. Laua peale hüpates aga jäi 5 m/s kaheksasele veidi väheks. Kirjade järgi samuti hakkab ta talvel tööle tegelikult 7 m/s tuulega...

Charger üllatas hea tuuleulatusega. Hiljem kui puhangud tõusid oli kaheksane nagu rusikas silma auku. Hüppamine ja lohetunnetus vajas harjumist, aga kuskil tunni/paariga oli enamvähem käes asi. Hüpped vajavad veel lihvimist, aga kui tuul oli sees, kandis väga hästi. Poom meeldivalt kerge. Kuna pumbatavatest on mu eelistuseks Ozone lohed, siis võib tõmmata paralleele poomitunnetuse koha pealt küll. Ikkagi madratslohe C lohe fiilinguga.

Esile tooksin veel stabiilsuse ja auto-zenith omaduse. Kuigi tuul oli üsna puhanguline, ei olnud Chargeriga mingit muret. Pigem sai ta igast puhangust indu ja vedas mõnuga. Peter Lynni lohede Auto-Zenith omadus on ka hea. Kui teed unhooked sõitu või lihtsalt juhtub mingi jama ja lased poomist lahti - kasvõi selleks et veidi puhata, sättida lumelauda jalga või niisama käed puusas seista, läheb lohe peakohale ja on seal. Teeb ise kaheksaid ja püsib üleval. Stabiilsuse ja auto-zenith omaduse pärast on see lohe ideaalne lohesurfiga alustamiseks. Mati rääkis, et mingid tüübid, kes lainesurfiga tegelevad, lasevad Chargeri suicide leashi otsa ja võtavad nii pika laine kui parasjagu merel on. Charger peakohal sõidab kaasa. Kui laine läbi, tõmbad venna ligi, haagid trapetsisse ja liigud järgmist lainet leidma, mida käedvabalt võtta.

Uus Navigator poom on ka hästi läbi mõeldud. Isegi unhooked sõidu puhul jääb võimalus lasta lohe turva otsa, ilma et teda endast "lahutaks".

Eesti üks parimaid lohesurfareid Martti proovis ka Chargerit ja minuarust tegijal pole vahet mis lohega sõidab. Samamoodi tulid trikid välja nagu pumbatavatega. Aga kui pumpama ei pea, siis on ju mõnus - las tuul teeb tööd, puhub lohe täis ja ka tühjaks. Siinkohal tänud Matile kes aitas Chargeriga sõbraks saada!

Peter Lynn Charger 2010 on nüüd Eestis! Teretulemast: http://peterlynn.ee

Team Peter Lynn Estonia
Manused
Charger012.jpg
Charger012.jpg (24.07 KIB) Vaadatud 2102 korda
Kasutaja avatar
Andre
 
Postitused: 176
Liitunud: 12 Aprill 2008, 02:05

Tagasi: Lohesurfi päevikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 0 külalist

cron