Wave varustus ja sõidu kohad.

Kitefoorumi peamine teema. Elu sai alguse veest! Freestyle, freeride, wave, bigair, speed, kitecross, maraton, jne Eestis...

Wave varustus ja sõidu kohad.

PostitusPostitas gvido » 20 Aprill 2009, 21:54

Waivi sõit vaikselt vallutab randasid, ja oleks aeg selest kaa pikemalt räkida. Usun et leidub ka teisi kes on leidnud sele sõidu stiili võlu ja meie ridad aina suurenevad.
gvido

Postitused: 22

Re: Wave varustus ja sõidu kohad.

PostitusPostitas gvido » 21 Aprill 2009, 00:19

Olen viimased kolm hoaega sõitnud ainult weivi lauaga. pikuse ja kuju kohta arvamused on erinevad. Sõitjad kes sõidavad tvintipiga ja alustavad weivi sõiduga eelistavad lühemaid laudu ja aasadega, naiteks 5f ,kuna se rohkem meenutab tema põhi sõidu riista.Laud on lühike ja võimaldab oluliselt agresiivsemad sõidu. minu arsenalis on 5f cyclone kiteboarding fish, 5.2f cyclone destroyer round, 5.7 Best Thruster ja viimasel reisil Cabo Verdel kaks nädalat kasutasin 6f Best Thrusteri. ;) Olen jõudnud selguseni et minu paremad mõdud on just 5.7 ja 6 f. 5.7 on hea kasutada sõites aasadega. Kuue fiidist on hea kasutada ilma aasadet sõiduks uute ja huvitavate trikide harjutamiseks ja sõiduks suures ühtlases laines .
Arvestades eesti olusid, tuult ja laine suurust arvan et , parim mõt on 5.7 Kuna laine tekib tugeva tuulega ja sõidu kiirus on päris suur. Suurema laua puhul tuleks kasutada väiksemat lohet. Vänas tugeva tuulega tekib väga kena laine. sügisel suuremad lained kerkisid 4 m. ja laine vahed olid suured. nii et ka meil on võimalik harrastada ilma asadeta sõidu. Profi surfarid kes surfavad ookeani laines ,soovitavad kasutada sama lauda mita kasutaksid muidu surfates, ehk pisut pikema kui ise oled või oma pikust lauda. nii et nende jutu järgi minu laua pikuseks peaks olema 6-6,2fiiti (olen 186 )
Lauad erinevad muidugi kuju poolest ka. Enim kasutatud laua tüüp on Thruster sqare. ehk laud mile tagumine osa on sirge. Round pin, mile tagumik on teravalt ümar. Fish, mile taguots on kala saba. Iga üks neist on erinev ja ka erinevate sõidu omadustega. naiteks Round pin on on mõeldut väiksemates lainetes väga agresiivne kiire laud. Sqare keskmised ja suured lained. pööramis raadis suurem ja ta on ka stbiilsem.
Igatahes, enne kui valid endale lauda , kui kahtled , alati küsi! Ja kui sul lõpuks laud on olemas ! Ole etevatlik! selest võib saada sinu lemmik tööriist! :D
Viimati muutis gvido 21 Aprill 2009, 14:43, kokku muudetud 1 kord.
gvido

PostitusPostitas gvido » 21 Aprill 2009, 00:27

Cabo Verde Best HP10 laud Best Thruster 6`0 strapless
Manused
dntrxu49ea2aeae8024.jpg
dntrxu49ea2aeae8024.jpg (88.09 KIB) Vaadatud 12136 korda
Viimati muutis gvido 22 Aprill 2009, 11:16, kokku muudetud 1 kord.
gvido

PostitusPostitas nikolai » 21 Aprill 2009, 14:09

Pole midagi suurt lisada, õige jutt Gvido! :)
Väike märkus laua kujude kohta: Thruster, Quad, Sixier on uimede konfiguratsioon. Twin -2, Thruster -3 uime (n.ö. klassikaline), Quad -4, Sixier -6 uime.
Lauasaba kujud (põhilised):
Squashtail
Thumbtail
Pintail
Swallowtail (Fish)
Battail (Diamond)
http://www.surfing-waves.com/board/tail_shape.htm (siin on lugemist neile, kes tahavad teada sabade erinevust käitumises)

3 ja 4 uime konf. on suht maitseasi, aga Quad (4) läheb veidi paremini ülestuult (2 uime ühel serval). Paadunud surfarid väidavad, et Quad ei anna "seda õiget" laua tunnet:) (tagumise keskuime puudus). Samas ka lainelaua surfarite seas on nüüd Quad armastajaid. Suurustega on täpselt nii nagu Gvido kirjutas, alguses tahetakse väiksemat, kuid hiljem rohkem kasutada surfilauda lainest alla sõites ja vähem lohejõudu. Meie tigimused on sellised, et korralik laine tekib suure tuulega - väiksed lohed ja suured kiirused, nii et väiksem laud (5'6''-5'11'') 70-90kg ehk sobib paremini. Aga see on tõesti maitseasi :!: Veel paar aastad tagasi olid kasutusel 5'0''-5'5'' lauad, enamasti Thrusterid (North, Cabrinha, F-One), nüüd väga paljud hakkasid tegema lohesurfiks Quad lauad ja suurused jäävad enamustel 5'6''-6'2''. Kes ei tea, suuruste käik on järgmine: 5.x...5'8'', 5'9'', 5'10'', 5'11'', 6'0'', 6'1'' jne.

Meie sõidukohad: Vääna, Ristna, Pidula, Harilaid; Läti: Ventpils, Pavilosta. Alguses saab ka Kakumäel ja Pirital sõidu harjutada, sest surfilaud tahab harjumist.
Ise sõidan surfilauda alates 2007a. Olen proovinud/sõitnud nii lohesurfi, kui ka surfilauatega alates 5'1'' kuni 8'2''. Ise sõidan Liquid Force Pintail 5'8'' lauaga (Thruster), naine (Marianna, 57 kg) ka LF Pt5'8''. Järgmiseks lauaks ilmselt võtan mingi 5'10''-5'11'' Quad
Manused
Portugal_Peniche.jpg
Portugal Peniche
Portugal_Peniche.jpg (124.06 KIB) Vaadatud 12064 korda
France_Penchors_2.jpg
France Penchors
France_Penchors_2.jpg (86.25 KIB) Vaadatud 12073 korda
Viimati muutis nikolai 21 Aprill 2009, 23:54, kokku muudetud 3 korda.
nikolai

Postitused: 15

PostitusPostitas nikolai » 21 Aprill 2009, 14:23

Keegi surfaritest ütles, et kui proovid paar surfilauda, siis arvad et tead nendest midagi, proovid 5-10 - veel rohkem ja kui >50 proovid, siis saad aru, et ei tea nendest midagi :D
nikolai

PostitusPostitas gvido » 21 Aprill 2009, 14:44

Olin sünnitud oma eel olevas jutus tegema parandusi :oops:
gvido

PostitusPostitas gvido » 21 Aprill 2009, 14:59

nikolai kirjutas:Keegi surfaritest ütles, et kui proovid paar surfilauda, siis arvad et tead nendest midagi, proovid 5-10 - veel rohkem ja kui >50 proovid, siis saad aru, et ei tea nendest midagi :D

se seletab ka sele miks mul juba toas on kolm lauda ja vajan veel kahte! :D :D
gvido

PostitusPostitas nikolai » 21 Aprill 2009, 15:18

gvido kirjutas:
nikolai kirjutas:Keegi surfaritest ütles, et kui proovid paar surfilauda, siis arvad et tead nendest midagi, proovid 5-10 - veel rohkem ja kui >50 proovid, siis saad aru, et ei tea nendest midagi :D

se seletab ka sele miks mul juba toas on kolm lauda ja vajan veel kahte! :D :D

:D
Manused
proper-surf-office.jpg
Kontor
proper-surf-office.jpg (59.3 KIB) Vaadatud 12038 korda
nikolai

PostitusPostitas Andre » 23 Aprill 2009, 16:33

Gvido, kunagi rääkisid, et teed ise weivi laua. Mis seisus on, said valmis/kannatab surfata :?:
Kasutaja avatar
Andre

Postitused: 176

PostitusPostitas gvido » 23 Aprill 2009, 17:57

:D Laud sai sheipitud uimede karbid sees ,kõik vajalik material olemas kuid tegin laua pisut liiga väikse 150 cm ja siis sain aru et tegelt on vaja pikema :D vahepeal tahtsin ümber teha kursi lauaks ,aga ka see peab olema pikem. niiet ta seisab kuuris ja ootab et ma tas teeksin põranda lambi või mõne muu sisekujundus elemendi. kuid laudade tegemine on ikka hingele lähädane teema. Surfi laudade ehitamine oleks kui unistuste töö. Minu arvel on muidu kaks lauda,üks tvintip ja üks purjelaud. Mõlemaga sai sõidetud. Nüüd ned on minu garaži eksponadid. Nii kui tekib võimalus alustan uuesti surfi laudade tegemist.
kui keegi tahab ehitada ,jagan ennda teadmisi ja olen ka nõus kampa lüija.
gvido

Tormikütid ja lainehaid

PostitusPostitas Andre » 28 Aprill 2009, 10:57

Aga mis suunaga ehk mis tormiga kuhu veivama suundud?

Põhjatorm: PIDULA - Väga korralikud karud ja lainevahel sile vesi
Edelatorm: RISTNA - Teada tuntud surfiparadiis...
Läänetorm: VÄÄNA - Vaieldamatult parim koht Põhjarannikul?

Ja ongi kõik? Kuhu veel? Kes on käinud ja suuri laineid mis tuulega näinud?
Kasutaja avatar
Andre

Postitused: 176

PostitusPostitas nikolai » 28 Aprill 2009, 12:44

Narva-Jõesuu: SW-WSW
Sisuliselt copy-paste Väänast. Oleme Mariannaga korra sõitnud hilissügisel, väga siledad lained, korraliku vahega. Narva-Jõesuu probleem on tuuliste päevade nappus.
2 kohast saab peale:
1. Vahetult enne asulamärki, peale pulmalinte täis seotud puud tuleks 50m pärast keerata vasakule. (Puhas sideshore, siledad suured lained)
2. Väljaspoolt rannahooaja Meresuu sanatoorumi parklasse, või rannakohviku parklasse (cross-onshore tuul)
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 5&t=h&z=10
NB! Rand on väga pikk, ning näeb merepealt ühtemoodi välja, jätta meelde pealemineku orientiir
nikolai

PostitusPostitas nikolai » 26 Juun 2009, 17:16

Lisaks veel ühte kohta:

Lehtma sadam (Hiiumaa): NE Kärdlast umbes 5km Kõrgessaare poole, siis paremale, kus silt näitab Lehtma. Umbes 6-7 km pärast oled sadamas. Vahetult enne sadamakaid uuesti vasakule pöörata

Väga suurt lainet ei teki aga 10-14ms tuulega olid kai juures ilusad ja pikkad lained. Videol salvestamisel oli juba 12m2 tuul ja laine väiksemaks läinud, aga siiski mingi ülevaade video lõpus: http://www.youtube.com/watch?v=JMHFYog9vGk
nikolai

Tagasi: Lohesurf / Kitesurf

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 0 külalist