Gul vortex 6/5/4

Kõik mis kamadega seotud. Promod, kommentaarid, arvustused, ettepanekud.

Gul vortex 6/5/4

PostitusPostitas mara » 06 Nov 2008, 08:50

Peale Egiptust, esimesed kaks korda olen siis käinud uue kalipsoga meie külmas vees. Tavaliselt käin samalajal vees kombega, aga nüüd mõtlesin proovida kalipsot. Juba selga tõmmates tundus Vortex hea, kuna on väga venivast materjalist. Tavaliselt paksud kalipsod hakkavad nii julmalt rõhuma, et sõidumugavus on kadunud. Väga hea on integreeritav kapuuts, kukal on kinni ja võimalik on näoava koomale tõmmata. Muidugi pingviininokk tuleb kohe ellimineerida aga see on maitse asi. Põhiline asi, et mul ei hakanud küünarliigesed enam külmetama. Igati mugav asi :)
mara

Postitused: 13

Re: Gul vortex 6/5/4

PostitusPostitas kalevt » 06 Nov 2008, 11:30

ja muidugi on 6/5 ja 5/3 Vortexi eelisteks mnimaalne kummikihi kasutamine.
see teeb lohetades kalipso eluea tunduvalt pikemaks!
kalevt

Postitused: 47

PostitusPostitas Inc » 04 Dets 2008, 00:29

Pingviininokk on vajalik selleks, et vesi näkku ei valguks kui laine üle pea lööb. aga algaja käes ribastub see pehme pealispinnaga kalipso kkahjuks väga kergesti kui tagumiku v põlvedega natuke kiviklibust põhja riivata. :( s
Inc

Postitused: 3

PostitusPostitas kalevt » 04 Dets 2008, 12:13

Inc kirjutas:Pingviininokk on vajalik selleks, et vesi näkku ei valguks kui laine üle pea lööb. aga algaja käes ribastub see pehme pealispinnaga kalipso kkahjuks väga kergesti kui tagumiku v põlvedega natuke kiviklibust põhja riivata. :( s

Aga kummikihiga rebeneb kiiremini, või sul on konkreetne näide tuua?
Või räägid teooriast?
kalevt

PostitusPostitas priit@kitezone » 04 Dets 2008, 14:59

Oma kogemuse põhjal võin küll öelda,et kummise pealispinnaga materjalist kalipsod oluliselt õrnemad kui riidese pealispinnaga.
priit@kitezone

Postitused: 12

PostitusPostitas mara » 04 Dets 2008, 18:29

Oma praktikast tean targutada et riidega kaetud kalipsod on tugevamad. Hoiad oma kalipsot kauem kui kasutad surfipükse kalipso peal ja pingviininokk ei aita ka enam kui laine ikka üle pea käib. Olen nüüd võrrelnud kombet ja Vortexit, enam kombega sõita ei taha. Kombe on soojem rannal seistes aga kõvasti ebamugavam vees, just unhooki sõites. Vees on mõlemad ühtemoodi soojad, või külmad. Muidugi olex kombega soojem kui vammuseid rohkem selga panna aga siis ei ole enam sõidumugavust. Kindad võiks olla ka pealt 4 mm ja peopesad 2 mm. Kõik on sõitjas kinni ja ex igaüks leiab endale sobiva ürbi millega sõita, valikut ju on.
mara

Postitused: 13

PostitusPostitas Inc » 23 Dets 2008, 16:49

kalevt kirjutas:
Inc kirjutas:Pingviininokk on vajalik selleks, et vesi näkku ei valguks kui laine üle pea lööb. aga algaja käes ribastub see pehme pealispinnaga kalipso kkahjuks väga kergesti kui tagumiku v põlvedega natuke kiviklibust põhja riivata. :( s

Või räägid teooriast?

Jah, minu vortex on tagumiku kohalt juba üsna kehvas seisus kuna alustasin selle kalipsoga õppimist. Põlvede pealt veel üsna ok, sest sealt on materjal õhem ja ilmselt ka need tugevdused annavad midagi juurde.
Inc

PostitusPostitas kalevt » 23 Dets 2008, 18:20

Inc kirjutas:
kalevt kirjutas:

Või räägid teooriast?

Jah, minu vortex on tagumiku kohalt juba üsna kehvas seisus kuna alustasin selle kalipsoga õppimist. Põlvede pealt veel üsna ok, sest sealt on materjal õhem ja ilmselt ka need tugevdused annavad midagi juurde.

Ma ei saa hästi aru, mis põlvede pealt ok, seal on materjal õhem?
Mis kalipso sul täpsemalt on ja millal ostetud?
Nagu ma aru saan, siis sa pole vist kummikaga sõitnudki,
natuke arusaamatut juttu ajad siin!
kalevt

PostitusPostitas Inc » 06 Jaan 2009, 00:05

Jutt käib ikka sellest va gul vortex 6/5/4 kalipsost. No kes see neid pealt teie seal ikka müüb. Kui pole juhtunud nägema algajat kitesurfarit sõitu õppimas, siis jääbki vast arusaamatuks, miks kiviklibuse põhjaga rannas kalipso eriti just tagumiku ja põlvede pealt tugevalt kannatada saab. Mida paksem ja pehmem materjal, seda paremini teravad kiviservad materjali lõiguvad. Nii lihtne see ongi.
Inc

PostitusPostitas kalevt » 06 Jaan 2009, 10:00

Inc kirjutas:Jutt käib ikka sellest va gul vortex 6/5/4 kalipsost. No kes see neid pealt teie seal ikka müüb. Kui pole juhtunud nägema algajat kitesurfarit sõitu õppimas, siis jääbki vast arusaamatuks, miks kiviklibuse põhjaga rannas kalipso eriti just tagumiku ja põlvede pealt tugevalt kannatada saab. Mida paksem ja pehmem materjal, seda paremini teravad kiviservad materjali lõiguvad. Nii lihtne see ongi.

Ok selge!Lihtsalt mulle arusaamatu, et kui sa sellega õppisid, kuidas sa seda siis kummikaga võrdled üldse?
Aga kõige mõtekam kalipso kaitseks kanda shortse.
Peace!
kalevt

Tagasi: Lohesurfi kamad / varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 0 külalist