10 lohesurfi lihtsat reeglit

Reeglid, ohutusnõuded, turvalisus. Surfa ise ja lase teistel surfata. Ole abivalmis!

10 lohesurfi lihtsat reeglit

PostitusPostitas Andre » 22 Aprill 2008, 09:44

Lohesurf on ülimõnus. Kui aga eirata lihtsaid reegleid võivad tagajärjed olla nii lohesurfajale kui lähedal asuvatele inimestele ja loomadele kurvalt lõppevad. Turvalise ja ohutu alaga tegelemise tagab lihtsatest reeglitest kinnipidamine. Siia teema alla toome välja ohutusnõuded ja arutelu. Safety first!

10 reeglit:

1. Lohesurfiks vali rand, kus on vähemalt 150 meetrit vaba lohisemiseruumi - ei ole takistusi nagu puud, autod, päevitajad/jalutajad ja liivalosside ehitajad. Ei mingeid kange/teibaid, elektriliine, liiklusrohkeid tänavaid ega loomi.
2. Kunagi ära haara kinni pinges liinidest, ega seisa loheliinide vahel, kui lohe üles/alla lastakse. Loheliinid lõikavad samateravalt kui silett. Tip: Alati hoiata ujujaid, et nad ei tuleks lohesurfi alale liiga lähedale. Ära surfa kunagi ujujate vahel.
3. Kunagi ära surfa raju tormi ja äikesega. Lohe on täiuslik piksevarras!
4. Vali õige suurusega lohe. Katsu teada saada tuuleprognoosi ja muutusi ette. Lohe tuleb valida vastavalt oma kaalule. Liiga suure ülepurjestusega on õhulennud küll kõrged, kuid väiksemgi eksimus võib lõppeda traagiliselt.
5. Kui oled algaja lohesurfar, ära mine liiga kaugele merele. Kunagi ära surfa maatuulega.
6. Soovituslik lohesurfi turvavarustus: kiiver, päästevest, sõrmkindad, liinide läbilõikamise nuga trapetsi taskus ja neopreen/kalipso et hoida keha soojas ka pikemalt vees ligunemise korral. NB! Alati kasuta LOHE turvaliishi. Unhookedis sõita on vahva, aga kui lohe peaks minema lendama, siis teised surfajad ja pealtvaatajad, kes on allatuult või kaldal võivad saada tõsiseid vigastusi nii liinide kui lohega pihta saades. Laua turvaliishi kasuta vaid siis, kui jalad põhja ei ulatu ja kiiver peas/vest seljas. Kui lohised niiet laud kaob jalast, võib järgi lendav laud põhjustada sulle tõsiseid vigastusi!
7. Lennujaamadest hoia kaugele. Samuti hobilenduritest ja paraplaanidega lendajatest.
8. Ära jaluta niisama lohega kaldal peakohal, ega tee hüppeid maal ja väga madalas vees. Kui paned lohe maha ja edasi ei sõida, haagi ennast trapetsist lahti, sest kui lohe peaks kogemata üles tõusma, lohistab ta sind järsult järele ja sul ei pruugi mahti olla ennast lahti haakida enam ja poomist juhtida. Tunne oma lohe turvasüsteeme ja harjuta neid kasutama kiiresti olukorraks, kui neid on vaja.
9. Ole ettevaatlik laevade läheduses, kivide(ka veealuste) ja oma enda laua suhtes, iseäranis kui see on sinust lihtsalt allatuult ja uimed ülespoole suunatud.
10. Kunagi ära surfa üksinda. Tee plaan, kust alustad, kus surfad ja kus maabud. Kui algajana kõrgusevõtmine on probleemiks, siis planeeri "maale" tulemise kohta ette.

Mis iganes lohesurfi tase kellelgi pole, reeglid on meile kõigile. Mitte ainult meie enda turvalisuse, vaid ka teiste huvides, kes jäävad lohetajast allatuult - nii teised surfajad kui ka huvilised rannas.

http://www.kitesurfing101.com/kitesurfing-basic-rules/
Kasutaja avatar
Andre
 
Postitused: 176
Liitunud: 12 Aprill 2008, 02:05

Re: 10 lohesurfi lihtsat reeglit

PostitusPostitas snoopy » 22 Aprill 2008, 12:51

Reegel number üksteist: kui näed kedagi sigatsemas ja avalikus rannas suvitajate/suplejate tervist ohtu seadmas, ära noki niisama nina vaid mine ja kutsu kaak korrale ja selgita reegleid :twisted:
Kasutaja avatar
snoopy
 
Postitused: 28
Liitunud: 15 Aprill 2008, 21:26


Tagasi: Ohutus, turvalisus, õppimine

Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline

cron