Lohe ohutu üleslaskmine

Reeglid, ohutusnõuded, turvalisus. Surfa ise ja lase teistel surfata. Ole abivalmis!

Lohe ohutu üleslaskmine

PostitusPostitas petslane » 31 Mai 2011, 11:18

Selle teema ajendas mind üles võtma eilne intsident Kakumäel, kus lohetaja lendas laternaposti ülemisse otsa ja hiljem viidi kiirabiga minema. Kahjuks ise sündmust otseselt pealt ei näinud ja ei saa kommenteerida, mida just siis valesti tehti. Aga ohtlikke üleslaskmisi näeb rannas tihti. Seepärast võiks ohutustehnika reeglid veelkord kirja panna ja kasvõi flaierid trükkida ja neid rannas jagada, kui näed et keegi oskamatusest või ignorantsusest ohtlikult käitub.
Lihtsad reeglid:
-- Lohe lastakse üles tuuleakna servast paari meetri kaugusel, nii et kangas oleks pingul ja abistajal lohet kerge kinni hoida.
-- Abistaja ei lase lohet mingil juhul enne lahti, kui sõitja on andnud selge ja üheselt arusaadava tõstmise käemärguande.
-- Abistaja ei lase lohet enne lahti kui liinid on sirged ja lohe õiges kohas tuuleakna servas.
-- ...
Tugeva tuulega üle 10 m/s tuleb need reeglid 2x üle kontrollida.
Iilidega 16-17 m/s nagu eile, tuleb need reeglid 3x üle kontrollida.
petslane
 
Postitused: 44
Liitunud: 07 Juul 2008, 16:04

Re: Lohe ohutu üleslaskmine

PostitusPostitas juhanile » 03 Juun 2011, 11:04

Head näpunäited! Ma lisaksin omalt poolt täpsustuse, et lohe asukoht tuuleakna serva suhtes peab olema allatuult, vastasel korral hüpleb lohe lahti lastes niisama ja siis sööstab äkitselt veotsooni. Omast kogemusest tean ka, et liiast pole näpunäide, et tuleb veenduda ja siis veel kord veenduda, et loheliinid on ikka õigesti kinnitatud. Ja viimaks kuskilt tänagi läbi käinud õpetussõna, et ohutum on lohe üles lasta vee poolt, mitte maa poolt.
juhanile
 
Postitused: 3
Liitunud: 03 Veeb 2009, 18:00


Tagasi: Ohutus, turvalisus, õppimine

Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline

cron