Lehekülg 1/1

Külmaga vette.

PostitusPostitautd: 15 Veeb 2009, 14:05
Postitas Ako
Hei,
Kas oskab keegi head nõu anda kuidas külmaga vette minnes riietuda, ilma et sõites väga külm hakkaks :shock: . Mis varustust kasutate ja eelistate, alates kalipsost/haalarist susside kinnaste ja aluspesuni välja? Jube suur isu on veepeale saada 8-)

Re: Külmaga vette.

PostitusPostitautd: 15 Veeb 2009, 15:45
Postitas RYLKeio
Tere,

Ise käisin 1. jaanuaril -4 kraadiga nii:
termosärk kapuutsiga, 5/3 kalipso, 2mm kapuuts veel peale, 5mm kossid ja 5mm kindad. (2mm kinnastega hakkas külm)

Paar tunnikest kannatab kenasti sõitmist. Hoiduda tuleb vees viibimisest, siis hakkab suht kiirelt jahe. Kukkudes uuesti kiirelt lauale või kui laud eemal siis kiirelt kaldale, veest välja. Mõistlik siis suhteliselt kalda ääres sõita.

Kaldal ei tohi ka kaua passida, tuleb olla pidevas liikumises. :P

Paksema kalipso või haalari korral on oluline et jalad ja käed võimalikult soojad oleks. Miskit külmetama hakkab siis hakkab tervel keha suht kiirelt külm.

Re: Külmaga vette.

PostitusPostitautd: 15 Veeb 2009, 20:51
Postitas imre
Enne kasutasin haalari all spets fliisülikonda, aga see läks ikka veidi märjaks. Viimased talisurfid proovisin 5/3 kalipso ja haalariga, väga mõnus oli. Mul psüühika ei luba miinusega vette minna, aga alates mõnest soojakraadist saab surfinälga kustutada.
Eelistada tuleks on-shore tuult, et mingi mure korral jõuaks käbe kaldale.

Re: Külmaga vette.

PostitusPostitautd: 15 Veeb 2009, 22:36
Postitas kalevt
Suht muretu komplekt talvel on: spordipesu+fliissisu (võib ka koosneda kahest osast) ja haalar.Vähemalt 3mm kapuuts, 5mm kindad ja 5mm sussid (kui on veekindlate õmblustega).Külmema ilmaga saad haalari alla 2 kihti fliisi ka ladustada!Kuid jah kaldast kaugele ei maksa väga minna.