Prantsusmaa ja Poola

Surfi ja miks ka mitte muu spordi teemad, kus kirjutada igapäevaselt kus käisid, palju sõita said, kuidas oli tuul/ilm.

Prantsusmaa ja Poola

PostitusPostitas imre » 20 Aprill 2009, 23:01

Ookeani näha olen ammu tahtnud, nüüd sai siis ära käidud. Mööda maanteid Prantsuse läänerannikule, sõit kolm ööpäeva. Kuuekesi mahtus matkabussi ilusti ära, aga pagas mitte nii ilusti. Sõitsime vahetustega - üks juhtis, üks jõi (kolme naisega:)) ja üks magas. Kahenädalasest reisist moodustas üks nädal autosõitu...vahepeal oli päris zombi tunne.

Atlandi ookeani lained olid nagu Väänas kõvema ilmaga. Muidugi suuremad ja kurjemad ja pagana raske oli isegi lihtsat triipu tõmmata. Meile sattus tuulesuund alati nii, et pidi rullist risti üle minema. Aitäh aga see ei olnud võimalik. Põlved lõi kaenlaalla ja kuigi lohe sikutas õiges suunas ei läinud laud harjast üle. Muidugi kukkusin, vee all hoidsin poomi depoweris ja tundsin, kuidas laud jalast ära tõmmatakse. Noh veidi harjumist ja siis hakkas sõit õnnestuma. Kindlam viis rullist üle saamiseks oli hüpata ja siis teisel korrusel oodata kuni see alt läbi läheb. Iga hüpe muidugi viis allatuult ja lainevahel oli tegemist kõrguse võtmisega. Lainevahe oli mega sada meetrit, sile ja keev. See oli Penhorsi kandis.

Ühest rannast teise liikusime windguru diagnoosi alusel ja peab au andma tšehhidele, diagnoos klappis väga hästi.

Paar päeva sõitsin kuskil siledamas lahes, Le Lettys. Siis liikusime allapoole, Fromentinesse. Tuult netu. Oleks tahtnud veel lõunapoole minna ja Oleroni saart näha, aga windguru rohkem Prantsusmaale tuult ei näidanud ja võtsime suuna Poola.

Poolas vajas ülevaatamist Rewa ja Hel. Kuigi puhus ühe tärni tuul ja päike paistis, Rewas surfiks ei läinud, polnud lihtsalt hakkamist.

Hel on laheda nimega linnake ja väga luksi asukohaga, vaadake kaardi pealt järgi. Peenike poolsaar mere sisse, 40km pikk, valge liiv, jala all laulab, kivideta põhi. Guru pakkus 6-7m, tegelikult tuli 2x rohkem. Sõitsin 7sega power maas ja viskasin loope. Harjutasin madalama lohega, siis tõmbab mõnusalt horisontaali. Balti meri oli mage ja hea, eriti pärast soolast atlandi heeringat.
See oli hea mõte, et tüütu tagasisõit pooleks jagada, Varssavist ei pidand ka läbi minema.

Rahainfot kah. Uue karavani sai 15 päevaks 10 000 kr. Oma köögis sai superhead söögid 100 kr päev/nägu. Kilomeetreid tuli 7300, kütusekulu 14l/100. Teemaksud kokku ligi 2000 kr. Niiet kamba peale jagades tuli säästureis.

Tuult teile ja rannas kohtume
imre
 
Postitused: 30
Liitunud: 15 Aprill 2008, 20:02

Tagasi: Lohesurfi päevikud

Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline

cron