IKO, poolt ja vastu

Kitefoorumi peamine teema. Elu sai alguse veest! Freestyle, freeride, wave, bigair, speed, kitecross, maraton, jne Eestis...

IKO, poolt ja vastu

PostitusPostitas erik » 26 Juun 2010, 01:00

tsau!
ma pole kunagi olnud lohekoolituse vastu!

vastupidi, kui keegi küsiks mu käest kust saaks lohega sõitmist õppida, soovitaksin kindlasti pöörduda kolme-nelja tuntud oskustega ja kogemustega koolitajate poole, on nad IKO nimekirjas või ei, pole vahet.

probleem on selles et IKO jagab koolitajasertifikaate igaühele, kes maksab. nüüd on selline tunne et Eestis on IKO koolitajaid rohkem kui Soomes ja Rootsis kokku.

praegu on nii, et iga selveri kärudekorjaja, kes suudab kakukal edasi-tagasi sõita, suudab IKO tingimusi täita.

ise olen kogenud paar korda, kus kolme-neljane kamp õlledega ja odavalt saadud 20'ne meetrisega 5 aastad vana C-lohega saabub randa lohet lennutama 15m/s tuulega tuuleaknakeskelt ja siis avastavad, et lohe lennutamiseks on vajalik veel trapets(püksirihma asemel) ja turvalõõg. paari kuuaja pärast on see vend juba IKO koolitaja!(ja siis ta saadab oma CV'sid igale poole troopikasaartele üle terve maailma).

kui mina ostaks kõik tuumafüüsikaga seotud õpikud ja loeksin need läbi poleks minust füüsikut veel saanud. selleks oleks olnud vaja aastaid ja aastaid töötegemist uurimisinstituutides.

teine asi: koolituse eest küsitav raha.
koolitamine on samasugune töö nagu iga teine töö ikka. ja selle eest tuleb raha küsida, ühel või teisel kujul (lohe ostmisega või mitte). võrdluseks - autojuhiload!

nüüd siis, mind ei koti kas koolitajad maksavad obroki IKO'le või ei, loevad ikka koolitaja oskused ja kogemused, mitte mingi IKO number.
mis aga ajab süda pahaks on need IKO palgatud valetajate tensikute jutud, et ilma IKO paberita ei saa seda ja toda.

ja kui arukalt võtta, pole ju mingit probleemi oma koolitusmetoodikat korraldada. oleks see mis iganes nimega ( Surfhouse, Essti Lohesurfiliidu, Tallinna Surfiklubi, "Jaan Tamme" vms nime metoodika). kui on nii suur tahtmine metoodika üle organiseerida, siis on seda võimalik teha Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis iga kell.
Kasutaja avatar
erik

Postitused: 21

Re: IKO, poolt ja vastu

PostitusPostitas TarmoBest » 26 Juun 2010, 10:58

Hea Erik ja kõik kes hirmsasti IKO vastu sõna võtavad.

Alustaks sellest, et IKO on erafirma kes koolitab instruktoreid, samuti on IKO üks paljudest organisatsioonidest kes instruktoreid koolitab, paraku küll suurim ja maailmas enim levinud. Instruktori sertifikaati annab välja tihti ka vastaval maal tegutsev alaliit, siiski eeldab see suuremat populatsiooni (näit. Prantsusmaa, Inglismaa) või väikeses riigis nagu Eesti vabatahtlikku tööd koolitusprogrammi väljatöötamiseks. Siit tekib palju küsimusi - isegi kui alaliidu poolt väljatöötatud koolitusprogramm eksisteeriks, kas see oleks mõttekas? Ning kellele see siis suunatud oleks - instruktoritele, kellele ei meeldi IKO? Tuletan meelde et alaliidu poolt väljaantav litsents on kehtiv vaid riigi siseselt, seega võime rääkida sellest et alaliit sertifitseerib Eesti siseselt grupi inimesi kellel on litsents (õigus?) koolitada Eestis. Kas neil siis praegu ei ole õigust?

Andke mulle nüüd andeks kõik koolitajad kes toetavad Eesti sisest sertifitseerimist ja IKOt kritiseerivad - mulle tundub see küll pigem enda rahuldamisena kui reaalse vajadusena. Väljendate justkui mõtet - oleks mul mingigi paber, oleks ma parem koolitaja. Hea koolitaja on koolitaja ka ilma paberita. IKO antud kontekstis loob pinnase kust ennast arendada - just nii nagu ülikool, kus reaalne praktika tuleb neid teadmisi tööl rakendades. Paberit ja instruktsiooni vajab inimene kes antud kontekstis soovib reisida ja kogemusi omandades töötada üle maailma. Samuti ei tee paha inimesel, kes soovib end kurssi viia maailmas toimuvaga, võtta kätte IKO õppematerjalid ja need läbi lugeda. Tunnen huvi, et kas keegi paberita koolitaja on tutvunud IKO koolitusmaterjalidega? Kui kellelgi huvi saan pakkuda! Alati on ju võimalus kritiseerida seda mis toimub ilma sellesse süvenemata.

Näiteid joodikutest enesetapjatest on tore oma jutu ilmsestamiseks kasutada, kuid mis on Eriku näite mõte? Mainida saladuskatte all ära et IKO instruktorid on jubedad killerid tegelikult ja mitte kõigile meile teada anda kellega on tegu? Kahjuks on see foorumite puhul tüüpiline, et oma identiteeti kasutades ei julgeta välja öelda tõde või kasutatakse oma emotsioonidest tekitatud vale jutu elavamaks muutmiseks.

Ja lõpetuseks - kõik justkui keerleb selle ümber et "oh tuleks keegi ja teeks valmis ühe Eesti sisese sertifikaadi". Kutsun mõtlejaid ja heietajaid üles seda tegema, usun ka et varske Loheliidu juhatus on valmis teie häid mõtteid kuulama - oleks midagi enamat kui sõnad ja kriitika foorumis!

heade soovidega,

Tarmo
TarmoBest

Postitused: 6

PostitusPostitas TarmoBest » 26 Juun 2010, 11:37

Tahtisn oma eelnevas vastuses tähelepanu juhtida küsimusele, et milleks tegelikult paberit vaja on. Kui tunnete, et soovite instruktorile vajalikke lisateadmisi ilmastiku, inimeste õpetamise ning lohesse puutuva osas, jagan hea meelega kõigiga informatsiooni mis mul on - nii IKO kui iseseisvalt kogutud. Neid teadmisi praktikaga täiustades loomegi parema koolituskeskkonna Eestis. Usun, et ka internetist ja foorumisse postitades leiate lahkeid inimesi kellelt kasulikku teavet saada. Kui aga paberi saamise eesmärgiks on see, et Teie ei ole praegu piisav ja paberi omandamisel saate "Kellekski", siis kahjuks paber ei aita.

Üheks täiesti eraldi teemaks on muidugi raha ja see, et ilma paberita instruktor kes on suurepärane õpetaja, tunneb, et temalt võetakse töö ära algajate IKO instruktorite poolt. Viha ja põlgus ei sünnita siinpuhul vist ka midagi head. Nagu elus ikka on ka siinpuhul valida, kas aktsepteerida seda mis on, või üritada seda reaalse tegevusega muuta. Kolmas võimalus on siis foorumis mula ajada, mis lõppkokkuvõttes on lihtsalt kulutatud energia ;))
TarmoBest

PostitusPostitas Andre » 27 Juun 2010, 12:12

Ei ole ma IKO poolt ega vastu, aga foorumid ikka selleks ongi, et teemade üle arutleda. Samuti ma ei koolita ega kavatsegi seda tegema hakata.
Samas plussiks: IKO ju andnud paljudele Eestis võimaluse minna välismaale tööle - selle pärast ei maksa muretseda, et Eestis liiga palju koolitajaid on.
Võidab ikka algaja - võimalus valida koolitajat, koolituse hinnad ehk langevad ja enam ei jäeta hinna pärast koolitust võtmata...
Aga IKO vastu saab väga lihtsalt - tuleb teha sama asja aga paremini ja efektiivsemalt :)
Kasutaja avatar
Andre

Postitused: 176

PostitusPostitas erik » 03 Juul 2010, 01:36

Tsau jälle

Tahaksin täpsustada - mul ei saaks olla midagi IKO kui äriühingu vastu, nagu ei saaks olla midagi ka EMT, Kalevi kommivabriku või Coca-Cola vastu.
Ka pole etteheiteid IKO koolitusmetoodikale (foorumitest saadud info põhjal võis lugeda välja, et nende metoodika ei arvesta just kui kõikide maade erinevusi, kuid IKO areneb ka ja kõikvõimalikud üksikasjad ei olegi nii tähtsad metoodikas).

Probleem on hoopis IKO ärimudelis. Nimelt ei erine IKO süsteem palju sellistest firmadest nagu Herbalife, Tupperware ja Avon (iseasi kas nende firmade maine on hea või mitte). Taolistes firmades on toodete reklaami ja marketingi kohusus just kui hähtamatult langenud firma kõige madalama ahelani. Jämedalt öeldes ei pea IKO suurt midagi tegema, et äri laieneks. Nüüd, kui iga sertifitseeritud instruktor peab aastas maksma mingit raha litsensi eest, peab ta hoolitsema ka selle eest, et tal oleks mingi kindel sissetulek koolituste eest.

Järgmine konks: kuna firma on kuulutatud rahvusvaheliseks ja on nüüdseks tõesti jõudnud mingil määral levida maailmas, siis selle instruktorite programmiga on ühinenud pajud isikud, kes soovivad saadud litsensi kasutada välismaal. Siin isegi pole tähtis nende instruktorite oskused ja kogemused.
Ja nagu arvata võiks piiratud ühiskonnas nagu Eesti ikka on, tekib IKO koolitajate ülepakkumine. Iseenesest ülepakkumine pole paha tarbijale, hinnad langevad, rohkem koolitust soovijaid...

Kuigi IKO on ennast esitanud kui rahvusvaheline ei osale praktiliselt IKO organisatsioonina üheski rahvusvahelises spordialafoorumis vähegi aktiivselt. Minu meelest see ongi märk selles et neid ei koti lohesurfi turvalisus ja areng üleüldse. Isegi kiteforum.com foorumis on nende sissekanded harvad, kaitsvad ja enamasti mõtetud.

KUID, osadele instruktoritele on koolitatavastest puudu ja nad hakkavad leiutama uusi võimalusi laiendada "kliendibaasi". Selleks kuluvad ka lihtlabased valed, nagu nt "Euroopas ja USAs on paljud rannad saadaval vaid IKO koolituse läbinud sõitjatele", või "te ei saa rentida lohevarustust kusagil ilma IKO litsensita". Teine asi mida "üliagarad" IKO-instruktorid maailmas teevad - IKO paberite abil ennast arvamusliidritena näidates kohalike omavalitsustega suheldes ja neid trauma- ja surmajuhtumitega hirmutades, teatud kohtades üritavad saada sõiduõigust vaid IKO koolitust läbinud sõitjatele.
Põhimõteliselt IKO oleks väga rahul iga lohesurfiga seotud õnnetusjuhtumiga, kuna see aitaks just kui väärtustada IKO koolituse mainet.

Muidugi mõnel maal ei saa IKO instruktorid seda teha muidugi juba selle pärast, et kohalik liit on juba asjad ära organiseerinud (põhiliselt rahvuslike seaduste eripärasuste pärast).

Nagu ma juba ütlesin, ma soovitan igale algajale võtta koolitust. Kuigi arvan, et iseõppimine on ka võimalik. Küsimus on valikutes: õpid ise - kaotad ajas (ja võimalikult rahas rikutud varustuse näol), koolitajaga võidad kõvasti ajas ja võimalikult ka rahas. Minu arvates peab koolituse valik olema teadvustatud ja vabatahtlik, mitte pealesurutud valede ja hirmutamise abil.

Olen nõus sinuga Tarmo, et paber pole tähtis. Ega ka kõrgkoolidiplom või misiganes koolitusfirmapaber lolli targemaks ei tee. Minu arvates on kohaliku kogukonna otsustada kes on pädev koolitaja, ja kes mitte. Vaadates Eesti Lohesurfiliidu nimekirja olen veendunud, et oleme suutlikud valida endale lugupeetud ja kogemustega koolitajad.

Ja loomulikult pole koolitusprogrammis midagi ülemõistuse keerulist:

Siin siis IKO üldine programm:

Kiteboarder Level 1:

Level 1A
• Can determine safe conditions for training site and is able to identify hazards through a spot assessment.
• Can set-up the trainer kite* (inflatable or foil). Understands and can simulate use of its safety systems.

*a kite that doesn't have enough power to make the student fall
Level 1B
• Can launch and land the trainer kite with an assistant.
• Can demonstrate basic flying skills with trainer kite: control the kite on the edge of the wind window and use the powerzone and specific flying patterns on request.
• Can twist and untwist the lines while flying and is able to walk and change directions with the kite flying.
Level 1C
• Can set-up 4/5-line kite with a full depower system including pre-flight checks and ground handling.
• Understands and can use the international communication signs.
• Can assist for launching and landing. Can launch and land the kite to an assistant (4/5-line depower kite).
Level 1D
• Can control the kite hooked into the harness, understands the depower system and can use the safety systems.
• Can demonstrate advanced flying skills with the depower kite (foil or inflatable that can easily be relaunched from the water), showing full control of depower systems in flight.
• Can recover the bar and kite, can perform kite self landing.
Level 1E
• Can enter and exit the water independently and safely while controlling the kite.
• Can water relaunch a kite.
• Can perform first bodydrag.

Kiteboarder Level 2:
Level 2F
• Can bodydrag downwind showing an understanding of the correct kite position in the wind window.
• Can show change of direction to the left and right when bodydragging, using correct kite positioning.
• Can recover the kite and bar in the water.
Level 2G
• Can recover board by bodydragging.
• Can bodydrag one handed and use the board to bodydrag upwind.
• Can enter and exit at the same point body dragging.
• Is able to demonstrate the power stroke as for a water start.
Level 2H
• Can demonstrate an understanding of weather forecast, tidal- and wind effects.
• Can determine the wind strength, direction and quality.
• Knows the right of way rules.
Level 2I
• Knows how to set up a board and ability to choose the right type for specific conditions.
• Knows safety rules and theory for water start.
• Is able to choose and maintain riding direction.

Kiteboarder Level 3:
Level 3J
• Can put the board on the feet and maintain the correct position for the water start.
• Can water start in both directions.
Level 3K
• Can ride a short distance.
• Control the riding speed and stop.
Level 3L
• Can ride amongst other riders and water users respecting the right of way rules.
• Is able to change direction without stopping.
Level 3M
• Can ride in any direction on request.
• Can demonstrate a self-rescue and full pack-down in the water.
• Show an awareness and assessment of the risks for the area.
• Is able to self launch.
Level 3N
• Knows the theory and the safety rules for jumping.
• Can demonstrate and land a basic jump.

Või näiteks Briti BKSA programm:

BKSA Scheme (Water)
Level 1 – Introduction to Kite Flying – 1 Day

Part 1 – Basic kite handling
Part 2 – Water based flying
Part 3 - Bring on the power and basic body dragging
Part 4 – Directional and upwind body dragging, going the right way. Balance dragging

Level 2 – Introduction to the board – 2 Days

Part 1 – Introduction to boards and board start technique
Part 2 – First board starts
Part 3 – First rides including prolonged power delivery
Part 4 – Independent Kite surfing – Surfing with others

Coaching Sessions – Improving techniques

Riding upwind
Basic jumping
Equipment tuning
Improving technique including, stance, advanced rescue techniques, advanced relaunch techniques
Toeside riding and transitions

No kui keeruline on arendada oma metoodika?!
Viimati muutis erik 03 Juul 2010, 02:46, kokku muudetud 2 korda.
Kasutaja avatar
erik

PostitusPostitas erik » 03 Juul 2010, 01:56

Tsau veel kord,

Siin mõned IKO propageerijad soovitavad minna ikointl.com leheküljele tasulist infot otsima. Ja hiljem üritavad õigustada, et nagu kvaliteet maksaks.
Selline soovitus on ülbe ja lühinägelik.

Minu meelest samaväärne oleks Tallinna linna külastaja küsimusele, kuidas saada Kaubamajast Jaani kirikuni, vastuseks soovitada võtta takso. Et kvaliteet kogu raha eest, turvaline teekond, purikad pähe trollipeatusel ei lange, Solarise keskuse klaasid pähe ei pudene jne...
Aga mis sellest, et kõndimist oleks vaid 10 minutid?

Praegu veel saab paljudes kohtades infi tasuta, kasutage seda, otsige googlest...
Kasutaja avatar
erik

PostitusPostitas erik » 03 Juul 2010, 02:24

Jama küll, aga veel üks asi vajab mainimist.

Kuigi IKO organisatsioonina tasuta turvalisuse asjus sõna ei võta, on heameel tõdeda et IKO'ga õnnistatud instruktorid meil ikka aktiivselt sõna võtavad turvalisuse küsimustes. Minu poolt soov, et oleks rohkem aktiivseid sissekandeid, mitte vaid vastuseid.

See on minu arvamus ja kui te pole nõus sellega, eks vaielge vastu.

Jõudu ja jaksu edaspidigi. Ka siin foorumis!
Kasutaja avatar
erik

PostitusPostitas petslane » 03 Juul 2010, 13:06

Et sellest IKO vastasest näägutamisest mingit kasu ka oleks, siis küsiks, kas eestis on keegi organisatsioon (lohoseurfiliit vms) võimeline kirja panema eestile sobiva eestikeelse metoodika lohesurfi õpetamiseks/õppimiseks? Metoodika oleks tasuta ja seda võiks kasutada kes iganes (võsa)koolitaja. Samuti peaks olema koolituse lõppedes ja kasvõi iseõppijail võimalik sooritada eksam. Eksam koosneks nii teoreetilisest kui ka praktilisest osast.
Teoreetilises osas oleks nii üldine teooria kui ka ohutustehnika alased küsimused ning lõppeks rullnokluse vastase deklaratsiooniga: " tean et loehsurf on ohtlik ala, järgin alati ohutusreegleid ja seadusi, austan teisi, ujujate vahel ei surfa ning nõrgematest üle ei sõida..."
Praktiline osa puudutaks põhiliselt ohtustehnikat: Lohe ohutu üksinda üleslaskmine ja mahavõtmine, bodydrag ülestuult, turvasüsteemide kasutamine (punane rõngas), vees liinide kokkukerimine, (pool)tühja lohega suunatult kaldale triivimine jms. Praktiline eksam sooritakse mõõduka tuulega (kuni 12 m/s) ja peab selgitama, et tormise ilmaga on reeglid karmimad.
Minuteada IKO praegu sellist eksamiga lõppevat vastutust koolitavate eest ei võta? St keskendutakse ärilistele eesmärkidele -- võimalikult kiiresti õpilane "ära rahuldada".
Kui eksam oleks tasuta (või otseselt vastuvõtmisega seotud väikesed kulud ~100 kr), siis ilmselt lisaks see elutervet konkurentsi IKO ja mitteIKO koolitajate vahel ja kaoks ära alavääristav termin "võsakoolitaja". Arvan, et selliseid eksameid oleks klubid nõus vabalt mingitel klubiliste ürituste raames vastu võtma, traditsiooniliselt klubiliikmetele tasuta ja teistelt väike papp. Edukas eksami sooritamine on alustajale kinnitus, et koolitaja tegi head tööd uus lohesurfar võib kerge südamega kogukonda liituda.
Siin IKO poolt promotav välismaa privaatrandades nõutav tunnistus on aga väga üksikute mure.

--
petslane
petslane

Postitused: 44

PostitusPostitas TarmoBest » 04 Juul 2010, 01:35

Erik, probleem on siis IKO ärimudelis. Olen nõus, et maailm pole täiuslik, kindlasti pole täiuslik ka ükski teine ärimudel. Mul pole kahjuks andmeid, kuid lähtudes lohesurfi plahvatuslikust kasvust ja kamamüügi numbritest, on IKO siiani parem kui mittemidagi või mõned heietajad kes ise kangesti tahaksid midagi teha aga ei tee. See oleks huvitav statistika, palju on aastate jooksul kogunenud IKO instruktoreid ja palju on nende õpilasi kes koolituse saanud on. Faktiks jääb et ärimudel töötab, kritiseerida võib seda kuidas see töötab - pane tähele, et aluse kriitikaks annab fakt et see on jätkuvalt olemas.

Esimeses vastuses avaldasin arvamust, et inimene kes soovib instruktoritööd teha võiks IKO instruktori koolitusmaterjaliga tutvuda (pakkusin seda tasuta ja ei viidanud tasulisele infole). Mõistan nii Eriku kui Peetri kirjadest, et teil pole olnud võimalust seda teha - ja miks peaksitegi. Erik on kenasti välja toonud algajale suunatud nn. "lessonplan-i" mida instruktorid oma töös kasutavad, see aga pole instruktori koolitusprogramm. Olen nõus, et copy-paste metoodikat on tõesti kerge luua! Aga kelle pealt siis? Sellelt keda ise kritiseerid? Jään siinkohal oma seisukoha juurde - selleks et kedagi või midagi kritiseerida peaksid olema nimetatud teemaga hästi kursis, mis antud kontekstis eeldaks osalemist IKO instruktori koolitustel. Vastasel juhul oled lihtsalt väga huvitavate mõtetega inimene, kes avaldab oma arvamust millestki endajaoks hägusest.

Peeter arutles eestikeelse õpilaste koolitusmetoodika loomise üle, tasuta. Põhimõtteliselt ju võimalik, kes teeb? Viitamine antud kontekstis Lohesurfiliidule on tore, aga tuletan meelde et liidu näol on tegemist mittetulundusühinguga, mille moodustavad spordiala arendust propageerivad inimesed. Erik ja Peeter tunduvad olema heade mõtetega tegusad inimesed ja oleksid kasulikud liidu tegevuses! Kas te olete juba liidu liikmed? Kas olete kampa löömas ja oma mõtteid ka reaalselt valmis tasuta töösse rakendama?
TarmoBest

PostitusPostitas erik » 05 Juul 2010, 23:44

Tere taas

Petslane kirjutas:Et sellest IKO vastasest näägutamisest mingit kasu ka oleks, siis küsiks, kas eestis on keegi organisatsioon (lohoseurfiliit vms) võimeline kirja panema eestile sobiva eestikeelse metoodika lohesurfi õpetamiseks/õppimiseks? Metoodika oleks tasuta ja seda võiks kasutada kes iganes (võsa)koolitaja.

TarmoBest kirjutas:Erik, probleem on siis IKO ärimudelis. Olen nõus, et maailm pole täiuslik, kindlasti pole täiuslik ka ükski teine ärimudel. Mul pole kahjuks andmeid, kuid lähtudes lohesurfi plahvatuslikust kasvust ja kamamüügi numbritest, on IKO siiani parem kui mittemidagi...

Minu mõte just oligi, et mitte kõik soovijad ei pääseks koolitajateks. Pole vist suur saladus, et esimesed IKO sertifitseeritud koolitajad Eestis (loomulikult ka kõige suurte kogemustega sel alal tol ajal) arvestasid mingi eelisega konkurentsis "võsakoolitajatega". IKO ärimudel meie ebatäiuslukus universumis lubab nüüd igaühel olla sertifitseeritud koolitaja väikese vaevaga, mis oma litsentsimaksudega lükkab (ei teagi kuidas parem ütelda, et mitte kedagi solvata?) vähemate kogemustega koolitajaid üritama ebaeetiliste meetoditega meelitada enda poole rohkem potentsiaalseid kliente?
IKO on parem kui mittemidagi seal, kus kohalik lohesurfi kogukond ei suuda midagi paremat vastu panna, aga ometi brittidel on BKSA, ameerikas on PASA ja KSA, austraalias on AKSA jne.
Näiteks, Eesti Lohesurfiliidu põhikirjas on üks liidu eesmärkidest "2.1.7 koolituse abimaterjali publitseerimine". Aga ainuke koht, kus ma leian Lohesõidu ohutusnõuded on Kitezone'i lehekülg http://www.kitezone.ee/modules.php?name ... us&valik=2 mille eest ma olen neile muidugi tänulik.
Minu mõte on piiratud arv koolitajaid, aga tasemel. Ja kohe kindlasti mitte nõuda neilt aastamaksu, vaid näiteks maksta peale iga kooolitust läbinud nina pealt Liidu poolt lisaks tavalise koolitustaksile. Mu meelest ei tohiks olla mõttetult palju koolitajaid. Pigem vähem, aga kvaliteetsem (sorri, kõlab nagu Stalini tsitaat, aga ikkagi). Sama loogika kehtiks hästi ka spordialakohtunikele, kas pole, Tarmo?

TarmoBest kirjutas:Esimeses vastuses avaldasin arvamust, et inimene kes soovib instruktoritööd teha võiks IKO instruktori koolitusmaterjaliga tutvuda (pakkusin seda tasuta ja ei viidanud tasulisele infole)...

Sorri Tarmo, tasulise info viitamise peale mõtlesin jutukas kasutaja "Jane" jutule
Tuulevaiksel päeval aga võivad kõik soovijad kasvõi tsekkida http://www.ikointl.com lehte

TarmoBest kirjutas:Jään siinkohal oma seisukoha juurde - selleks et kedagi või midagi kritiseerida peaksid olema nimetatud teemaga hästi kursis, mis antud kontekstis eeldaks osalemist IKO instruktori koolitustel. Vastasel juhul oled lihtsalt väga huvitavate mõtetega inimene, kes avaldab oma arvamust millestki endajaoks hägusest.

Kordan veel kord, koolituse programmi või metoodika kohta pole mul ja vist kellegi teisel mingeid etteheiteid. Kindlasti, kui kaks prantslasest IKO asutaja liiget suutsid välja mõelda mingi skeemi suudaks seda ka iga teine lohesurfiga tegelev ühing. Tõesti, raketiteadus see pole. Pakun, et purjelaua tehnika on palju keerulisem.
Siin märkiks, et näiteks purjelauduritel oli surmajuhtum paar aastat tagasi Eestis, jalgrattureid hukkub meil teedel mitu ja mitu. Aga keegi ei kipu koolitada neid rahvusvahelise organisatsiooni abil siia maani, miks?

TarmoBest kirjutas:Põhimõtteliselt ju võimalik, kes teeb? Viitamine antud kontekstis Lohesurfiliidule on tore, aga tuletan meelde et liidu näol on tegemist mittetulundusühinguga, mille moodustavad spordiala arendust propageerivad inimesed. Erik ja Peeter tunduvad olema heade mõtetega tegusad inimesed ja oleksid kasulikud liidu tegevuses! Kas te olete juba liidu liikmed? Kas olete kampa löömas ja oma mõtteid ka reaalselt valmis tasuta töösse rakendama?

Lööks kampa küll, aga kas viis kehtivat juhatuse liiget, kes juhtumisi on ka kõik IKO instruktorite nimekirjas kinnitaksid minu avalduse? Endal võib olla soovitajaid pole, aga Peetri poolt võiks poolt hääle anda igal juhul!Tubli sportlane ja seikleja!
Kasutaja avatar
erik

PostitusPostitas RYLKeio » 06 Juul 2010, 10:55

IKO on selles mõttes tore, et annab mingigi taseme siinsetele koolitajatele aga ...

Samas igasugused ettepanekud, et oleks kindel arv koolitajaid Eesti peale ja et oleks miinimum tasu koolitusel (lohesurfiliidu viimane koosoleku protokoll) on jaburdus ja lööks hinna kõrgeks ning koolituse kättesaadavuse just kehvaks, mille tõttu oleks meil järjest rohkem võsakoolitajaid.

(Ehe näide elust enesest, tõstke bena aktsiisi ja alko hinda ja tuuakse venemaalt odavamat bensiini ja salaviina.)

Surf peaks olema ikka FUN mitte mingi n..s ja bürokraatia - oodates millal ükskord koolituse saad ja siis varsti tänu "üle organiseeritud süsteemile" peab minema kelleltki luba/kaarti/piletit ka küsima, ennem kui randa tohib minna...

Minuarust saaks koolitustaset tõsta ainult sellega, et pakkuda nn IKO-koolitajatele võimalust ennast arendada/tasemel hoida.
Korraldada kõikidele kohalikele koolitajatele aegajalt miitingud nii rannas kui mujal, erinevate asjade arutamiseks/miks mitte ka koolitusprogrammi meeldetuletamiseks/läbitöötamiseks/parandamiseks. (Ja miks mitte siis luua meie tingimustesse sobiv koolitusprogramm selle käigus..)
Lisaks oleks need igati põnevad surfiteemalised üritused, ma pakun.

Asjade parandamiseks tuleks alustada ikka algusest ehk koolitajatest. Teha mingi koolitajate liit või klubi, kui muidu inimesi kokku ei saa...

Ega see, et uksetaga järjekord tekib ja rohkem pappi saab/per kärss ühtegi koolitajat nüüd paremini koolitama aja, pigem vastupidi!
Samuti on võimalik IKO litsents teha väljaspool eestit igal suvalisel inimesel, seega piirata nägusid samuti pole võimalik.

Tuult,

Keio
Royal Kiteboarding
"Living with passion"
Kasutaja avatar
RYLKeio

Postitused: 16

PostitusPostitas TarmoBest » 07 Juul 2010, 00:41

Koolitajate piiramise idee on sama kui mille iganes piiramine siin maailmas. Mis on eesmärk - et tagada kvaliteet? Väidaks just vastupidi, et kvaliteet tagatakse nendesamade noorte instruktorite poolt keda sa Erik mõni postitus tagasi kiitsid Eesti foorumites sõna võtmast. Kvaliteedi antud juhul loovadki needsamad inimesed, kes on saanud mingi põhja kust seda teha. Pean sind tsiteerima Erik, kus ütled: "...lubab nüüd igaühel olla sertifitseeritud koolitaja väikese vaevaga...". Kiidan sind kui toredate mõtetega inimest kuid kahjuks on IKO instruktorite koolitusprogramm sulle endiselt hägune teema, kuigi oled seda vaikselt aktsepteerima hakanud: "koolituse programmi või metoodika kohta pole mul ja vist kellegi teisel mingeid etteheiteid" (tõenäoliselt seetõttu et need kes on läbinud on rahul ja teised lihtsalt ei tea millest see koosneb). Nädal aega intensiivset koolitust lõpeb eksamiga, mille tulemuseks mittekogenud õpilase puhul võib olla näiteks varjutöö 20-30h kohenud level 2 instruktori käe all - pole just väike vaev? Võin tuua lõputult näiteid mis oleks oluliselt väiksem vaev, kaasaarvatud foorumis oma arvamuse avaldamine ;)

Teine pool kogu loost on näide noorest instruktorist, kellele IKO litsents annab võimaluse reisida ja seeläbi maailma näha. See on teadlik valik veeta osa oma elust õpetades teistele lohesurfi, kogudes kogemusi ja tehes seda mis meeldib. Kui palju inimesi reaalselt valib selle tee - teha seda mis tõeliselt meeldib? Miks me peaks neid takistama? Ja siis väide et kõik kes tahavad, ei tohiks saada instruktoriks ?? Kes siis võib? Mõtle korra, kes olid esimesed instruktorid ja kes neid koolitas? Väidan et igal inimesel on vaba valik teha seda, mida ta soovib.

Erik, Lohesurfiliidu liikmeks võetakse kõiki, miks sa muudad uued juhatuse liikmed just IKO pärast kolliks kes sind vastu ei taha võtta?

Viitasin just eelmises postituses sellele, et koht kus tuleb pihta hakata võiks olla Lohesurfiliit. Tore on ju oma arvamusi foorumisse kirjutada aga kas see ongi kirjutajate soov - näidata et ma tean kuidas saaks paremini aga mitte midagi teha? See mida võiks, peaks, tuleks ja tohiks saab kenasti A4 paberile vormistada või foorumisse postitada kuid kas sellest on ka reaalset kasu või on see niisama targutamine? Tegevus nõuab ju tahtmist, aega, planeerimist, oskusi, ... palju teisi faktoreid, mida ilmselt jääb postitajatel puudu?

Keegi võiks alustada järgmist postitust sõnadega - mul on üks hea mõte ja ma tahan oma panusega aidata selle teoks teha.
TarmoBest

PostitusPostitas erik » 25 Dets 2010, 00:13

pole mingit soovi kedagi solvata ega kellegile ära teha, aga tahaks informeerida kuidas asjad maailmas edenevad selles küsimuses:

http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=1&t=2367923&start=0

ja veel http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=1&t=2368054

aga näiteks kuidas teistmoodi saab tegutseda, selleks kõlbab BKSA näidiseks.

pole püramiid rahahimu organisatsioon, tegutseb legaalselt, valitav ja läbipaistev.
vaevalt, et äsja sõitma õppinud noorukit sertifitseerima hakkavad (võrdluseks IKO'ga).

aga, noh, kõik on oma teha. on meil olemas oma loheliit muidugi...

siin siis järg kuupäevast 25.11.2011:
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... 64&start=0
väga õpetlik lugu...
Kasutaja avatar
erik

Tagasi: Lohesurf / Kitesurf

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 3 külalist