Tormi Taltsutajate Vennaskond (TTV)

Kitefoorumi peamine teema. Elu sai alguse veest! Freestyle, freeride, wave, bigair, speed, kitecross, maraton, jne Eestis...

Tormi Taltsutajate Vennaskond (TTV)

PostitusPostitas Andre » 08 Juul 2009, 14:41

Allolev info on salajane ning õrnema soo esindajad, lapsed ja lemmikloomad palun avage kohe järgnev kodulehekülg: http://www.limonaad.ee/

Ürgsurfarid, karmid mehed ning loodusjõudude taltsutajad, see info on teile:

Loodud on Tormi Taltsutajate Vennaskond. Igaüks, kes lohesurfanud rohkem kui 20 m/s tuulega, kuulub vennaskonda.
Vennaskonna liikmed kogunevad tormituultega ja hoolitsevad selle eest, et teised vennaskonna liikmed oleksid teavitatud varakult kogunemistest.

Tegime väikese uuringu, ning 2008 aasta jooksul oli võimalust Ristnas ja Sõrves vennaskonnaga ühineda vaid 182 tundi aastas!

Eestis läheb vaja tormivarustust ja põhilised kuud tormi taltsutamiseks on jaanuar, veebruar, oktoober ja november.
Statistika andmetel Sõrves on 2 korda suurem tõenäosus torm kinni püüda, kui seda on Ristna. Ka mul õnnestus eelmine aasta Sõrves 23 m/s puhangud kätte saada ja peab tunnistama, et 7,5 ruudune lohe oli selgelt palju. Kus veel olete Eestis üle 20 m/s tuuli lohesse lasknud, ning kuidas oli? Siin foorumi teemas seda arutakski 8-)

Järgmine vennaskonna koosolek homme? Ilmselt mitte, pigem augustis...
Manused
rohkemkui20mstunde2008.png
Tundide arv, millal maksimaalne tuule kiirus ületas 20 m/s
rohkemkui20mstunde2008.png (8.34 KIB) Vaadatud 28353 korda
Kasutaja avatar
Andre
 
Postitused: 176
Liitunud: 12 Aprill 2008, 02:05

Re: Tormi Taltsutajate Vennaskond (TTV)

PostitusPostitas erkkiNAISH » 21 Okt 2009, 18:57

Pole Ristna litakaid tunda veel saanud kahjuks, aga Pärnus on vee peal ca 24ms piiriks jäänud. Lohe oli NAISH TORCH 6 ruutu, depower oli natuke peale tõmmatud, seega oli veel piisavalt varu. Lohe üles lastes oli vaja kiirelt vette saada, kaldal tiris raibe ära. Pärast peale minek oligi nii, et trapetsist hoiti kinni ja aidati vette. Hüpped rebisid parajalt pilvedesse ja loope naljalt sellise tuulega c-ga ei viska, kui just hiljem hing kinni verd ei taha köhida :) Kui loopida,siis väga kõrgelt nagu Ruben, et lohe jõuaks kandma ja kindlasti terasmune, aga eks iga mees teeb oma ristsed ise läbi :-). Paar asja mida ma kindlasti soovitan kõigile, kes tulevad üle 20ms tuulega sõitma. Esiteks õige suurus lohe ainult, pole mõtet kangelast mängida mingi suure lohega. Kui kuskil laua kaotad, siis seda ise sa kätte ei saa, lohe tirib sind ära ja vägagi väsitav on sõita. Teiseks lohe üles lastes tuleb kindel olla, et kõik on korralikult ühendatud. Samamoodi lohet alla võttes - see kes lohe alla aitab võtta, peaks ise lohele raskuse peale panema või siis lohet senikaua kinni hoidma kuni loheomanik ise lohe ära kindlustab. Seal piisab vaid hetkest kui see 6 ruudune sellise tuule käes lendu võib minna. Õnnetused juhtuvadki just lohakusest ja kogenematusest. Neid asju mida peaks teadma on veelgi, aga teised saavad ka oma muljeid rääkida. Paar nädalat tagasi puhus Lius 28ms, aga siis ei hakanud kivide vahele minema, veetase oli ka -90cm, mudane libe põhi ja krdi külm. Krt kripeldama jäi, et peale ei läind..
erkkiNAISH
 
Postitused: 4
Liitunud: 07 Juul 2008, 16:11

Re: Tormi Taltsutajate Vennaskond (TTV)

PostitusPostitas surphy » 04 Juul 2011, 11:13

andre,

sa võiks nüüd siia postitada ka vabanduse õrnema soo ees, sest ega meie lohetüdrukud/naised pole suhkrust tehtud, et istume vaid veveve limonaad punkt ee lehel. ka meie käime tormiga võitlemas ning alati kui võimalust, seda ka teeme. näiteks minu lemmik siiani on 2008 aasta sügis roostal, kui puhus keskmiselt 22 m/s ja mina olin peal 5m2 lohega. seega, kui sa tahad vennaskonda teha, siis nii ütlegi et tahad siin vaid mehi näha, mitte ära seleta alguses, et naised on mingit tossikesed. see on avalik foorum, seega palun natuke rohkem lugupidamist lohenaiste vastu!
surphy
 
Postitused: 1
Liitunud: 03 Juul 2011, 10:49

Re: Tormi Taltsutajate Vennaskond (TTV)

PostitusPostitas Andre » 16 Okt 2013, 11:58

Palun avalikult vabandust ja palun kergemat karistust limpsi soovitamise eest.

Tormi Taltsutajate Vennaskond annab üle mitu kuud kestnud ikalduse tormihoiatuse!

Soojad ja tugevad sügistuuled on siiapoole teel - olge valvel, merel näeb ;)
Kasutaja avatar
Andre
 
Postitused: 176
Liitunud: 12 Aprill 2008, 02:05

Re: Tormi Taltsutajate Vennaskond (TTV)

PostitusPostitas Andre » 17 Sept 2014, 15:53

Selle aasta esimene tormihoiatus!

Sõbrad, olge valmis! Võib juhtuda, et läheb tõsiselt tuuliseks...
Kasutaja avatar
Andre
 
Postitused: 176
Liitunud: 12 Aprill 2008, 02:05


Tagasi: Lohesurf / Kitesurf

Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline

cron